KANSEPT Bulldozer Front Flipper Twill Carbon Fiber Handle ( 3.56" CPM-S35VN )with Kim Ning Design-K1028C2
Sold out
Availability:
Out of stock
DESCRIPTION
About Designer
About Design
FEATURES
✔Twill Carbon Fiber handle for a smooth gripping surface that is comfortable in the pocket or hand.
✔Smooth action is fidgety and easy to actuate
✔Satin CPM-S35VN blade with excellent edge retention.
SPECIFICATIONS
Overall Length
8.2''/208.6mm
Blade Length
3.56''/90.4mm
Blade Thickness
0.14" / 3.5mm